Grattis !

Mejla in Era resultat, skicka gärna med en bild

 

GRATTIS!

Glenlouch Eve "Ida" med matte Gunhild Björne
till 1:a pris NKL och Provbäst den 24 september
på Skellefteåprovet

 


GRATTIS!

 


2012

GRATTIS!

Elton till 1:an i NKL

Bollnäs 21 juli 2012



 


 

2011

Ulf och Emma som vann Nkl på KM Gävleborg den 2 oktober

 


Janne Kalla och "Axxa" Levenghyl Rider till 1:an i EKL
 



Lisa och Barbro som fixade en 1:a ÖKL
på jaktprovet i Lit


G. Dusty "Lisa"

Syster Meg fick en 3:a i ÖKL, Lit. Hade en egen
uppfattning om hur en vattendirigering skall gå till.


G. Dale "Meg"
 




....till Ulf o Emma som fixade en 1:a i NKL på jaktbrovet Kuså/Dalarna
den 21 maj

 


 

2010

Ett stort GRATTIS till G. Dexter med husse
som erhållit sitt andra CERT i Vinnarklass B


 


 

GlenLouch Cracker med husse Magnus Asplund som blev 4:a på Draghunds SM 10 km

 


GRATULERAR Janne Kalla med Axxa som fixat 2 1:or ÖKL på en vecka.

 


2008

 

Ett stort GRATTIS till Gunhild Björne som med G Chip "Astrid" fick 1 HP ÖKL och är nu uppe i Elitklass och till  Ann-Kristin Fältman med G Chriss som fick en 2:a ÖKL på Kalixprovet.



G Achiever "Tage" med husse Morgan fixade ett 1:a pris i Ekl på Stockholmsprovet
Avslutade sässongen med ett hedrande 2:a pris i EKL



G Archie med husse  Anders Niklasson som på Stockholmsprovet
erhöll ett 1:a pris i EKL



G Dusty "Lisa" och matte Barbro Cederqvist Marklund som fixade en ETTA i NKL
på Goldenklubbens särskilda prov 28 aug.


  
G. Dale "Meg" och Namusillan Isokultasiipi "Shannon" startade på B-prov
i Skellefteå 20/8 och erhöll varsina ettor.



G. Dexter med husse Stig Andersen som blev etta av 137 startande i
Danmarks unghundsderby


 

Grattis G Dusty "Lisa" med matte Barbro Cederqvist Marklund till 2:a pris NKL 12 aug i Umeå


 

Grattis Anders Niklasson med G Archie till 2:a pris i Elitklass på Härnösandsprovet den 27 juli och på dubbelprovet i Skellefteå 19-20 juli

 


Grattis Janne och Axxa som tog en 1:a i NKL på Härnösandsprovet 26/7

 


Grattis Gunhild Björne med G Chip "Astrid" till 2:a pris ÖKL i Skellefteå 20 juli

 


 


Klubbmästare Luleåsektionen 3/7
 


Grattis till G Dusty "Lisa" med matte Barbro Cederqvist Marklund som klarat sitt första lydnadsprov med 180,5 p


Grattis Jimmy o Dana G.Dawn som kom på en hedrande 15:e plats av 125 startande på unghundsderbyt

 


 

Grattis till G Dusty "Lisa" med matte Barbro Cederqvist Marklund som har klarat Mentaltest, resultatet här!

 


Grattis  Stig Andersen till 1. præmier i begynderklassen
1. præmier åben klassen med G. Dexter

 


 

Grattis  Jimmy Nordvall som med G Dawn "Dana" erhöll 1:a pris jaktprov på
Umeåprovet 24 maj.

 


 

Grattis till Jimmy Nordvall som den 11 maj vann NKL/WT i Skellefteå

 

 


 

2007

Grattis Anders Niklasson med G Archie till ETTAN i EKL på Nyköpingsprovet 30 sep.

 


 

SJ(j)CH

 till Christer Johansson med G Alice till Championatet. Tredje ettan i EKL erhölls i Piteå 23 sep. Det praktiska provet var godkänt sedan tidigare.
 

 


 

Grattis Gunhild Björne med G Chip som knep ett första pris ÖKl i Skellefteå den 2 sep och blev Prov Bäst.

 


 

Grattis till Magnus Asplund med Melvin (G Cracker) som fick en 1:a i NKL och blev dessutom Prov Bäst på Ö-viks provet

 


 

Grattis till Christer Johansson med G Alice
2:a  EKL jaktprov i
Luleå 5 augusti  

 


 

Grattis Melvin (G Cracker) med husse Magnus Asplund som erhöll 2:a pris i NKL på Härnösandsprovet

 


 

Grattis till Morgan Krantz och Tage (G Achiever)
som på dubbelprovet i Härnösand tog 2:a pris i EKL på lördag och 3:e pris på söndag

 


 

Grattis till andra 1:an i ÖKL för Anders Niklasson med G Archie
Elitklassen väntar

 


 

Grattis till Anders Niklasson med G Archie till
   1:a HP i ÖKL jaktprov.

.



Grattis till Morgan Krantz och Tage (G Achiever)
som fixade en 1:a ÖKL jaktprov på första starten
iår. Nu är det Elitklassen som gäller.

 


2006

 

 
 
 

Grattis till Morgan Krantz med Tage (G Achiever)
1:a ÖKL jaktprov


Grattis till Christer Johansson med  (G Alice)
1:a  EKL jaktprov


Grattis till Gunhild Björne med (G Chip)
1:a  UKL jaktprov


Grattis till Anki Fältman med (G Chriss)
1:a HP UKL jaktprov


GRATTIS till Magnus Asplund med Melvin (G Cracker )
2:a  UKL jaktprov